Novinky - Informace 2012

 • 11/2012
  Spoločnosť

  Udílení cen Zumtobel Group Award 2012

  Tento rok byly ceny Zumtobel Group Award udělovány již potřetí. V kategorii „Gebaute Umwelt“ (Umělé životní prostředí) zvítězil MASS Design Group (USA) s projektem „Butaro Hospital“ ve Rwandě. V kategorii „Forschung & Initiative“ (Výzkum a iniciativa) se porota rozhodla udělit cenu společnosti Atelier d’architecture autogérée (Francie) s projektem „R-URBAN“ v Paříži.
  Viac informáciíMENEJ INFORMÁCIÍ
  V rámci slavnostního aktu dne 16. 11. 2012 se letos udělovaly ceny Zumtobel Group Award v budově bývalé elektrárny v centru Berlína. Cena za architekturu pro podporu trvalosti a lidskosti v umělém životním prostředí, dotovaná v komplexu částkou ve výši 140.000 EUR, putovala Michaeli Murphymu a Davidu Saladikovi z americké architektonické kanceláře MASS DESIGN GROUP za projekt nemocnice Butaro Hospital ve Rwandě a Doině Petrescu a Constantinu Petcou ze společnosti atelier d’architecture autogérée (AAA) za iniciativu R-URBAN v Colombes, sociálním ohništi na okraji Paříže.

  Řešení ukazující směr
  Oba projekty přesvědčily porotu a hosty ohledně komplexního pochopení architektury, spolupráce s ostatními disciplínami a společnosti sociálně prospěšnou organizací, jakož i konsekventním začleněním obyvatel jak ve fázi plánování, tak také ve fázi realizace. „Moc nás těší, že dnes můžeme vyznamenat dvě mladé architektonické kanceláře, které jsou vzorem větší trvalosti a lidskosti. Vyvinuly řešení ukazující směr zejména v oblasti sociálních problémů jak v západním světě, tak i ve vývojových zemích. Přitom bylo nalezeno ve spolupráci s ostatními odborníky a specialisty velmi mnoho inovačních propojení“, zdůraznil ve své gratulaci nositelům ceny pan Harald Sommerer, CEO skupiny Zumtobel Group.

  Více informací k tématu Zumtobel Group Award a vyznamenaným projektům naleznete na adrese: » www.zumtobel-group-award.com

 • 11/2012
  Produkty

  Highlights produktů - podzim 2012

  Brožurka Highlights pro podzim 2012 fy Zumtobel obsahuje mnoho novinek ve formě LED produktů, jakož i doplnění. K dispozici je online od tohoto okamžiku.
  Viac informáciíMENEJ INFORMÁCIÍ
  Letos na podzim Vám představujeme opět četné novinky ze světa LED a jejich další vývojová vylepšení pro nesčetné aplikace: od systému zářičů přes stojanová svítidla a svítidla typu downlight až po systémy světelných pásů. Highlights si kompletně můžete stáhnout na webové stránce a jsou k dispozici ke stažení i ve formě brožurky ve formátu PDF.

  Každá novinka je představena formou vyobrazení produktu a kompaktně sepsaným textem o výrobku. Další linky odkazují na všechny detaily ke konkrétním produktům.

  » Zde se dostanete k novinkám Highlights pro podzim 2012 na našich webových stránkách.

  » Klikněte sem pro stažení Highlights ve formě brožurky ve formátu PDF.

  Zumtobel. The Light.

 • 10/2012
  Riešenia osvetlenia

  German Design Awards 2013: Zumtobel získal dvě ocenění

  Dvě svítidla společnosti Zumtobel, MICROTOOLS a IYON získala ocenění German Design Awards 2013 v kategorii “zboří a materiály”.

  Viac informáciíMENEJ INFORMÁCIÍ
  Oceněním German Design Award 2013, výrobky Zumtobel opět prokazují svou kvalitu, inovací a designu.

  MICROTOOLS LED
  Osvětlovací systém MICROTOOLS LED se vyznačuje minimalistickým designem a vysokou kvalitou světla koncentrovaného do směrovatelných minireflektorků. Díky špičkovému designu a vynikající kvalitě osvětlení, je lišta s osvětlovacími hlavami MICROTOOLS LED, v současné době nejmenší na trhu. Systém splňuje nejmodernější požadavky a vytyčuje nové standardy pro osvětlení produktů v buticích.

  IYON LED
  Rozsáhlá produktová řada reflektorů IYON s nejmodernější technologií světelných zdrojů LED se vyznačuje sofistikovaným designem studia Delugan Meissl Associated Architects. Splývavé linky dávají reflektoru IYON elegantní vzhled a současně zajišťují dokonalou funkčnost. Unikátní technologie objektivu reflektoru poskytuje brilantní světelné akcenty pro různé úhly světelných paprsků.

  German Design Award
  German Design Award je mezinárodní cena udělovaná Radou pro design. V letošním roce, porota skládající se ze 30 odborníků na design z různých oborů, musela posoudit na 1500 položek. Slavnostní vyhlášení výsledků se bude konat ve Frankfurtu nad Mohanem  15. února 2013.

  Zumtobel. The Light.

 • 10/2012
  Riešenia osvetlenia

  ONLITE web app: snadný způsob, jak najít správné svítidlo pro únikovou cestu

  K určení katalogového čísla  svítidla, které splňuje vaše konkrétní požadavky, potřebujete méně než šest kroků.
  Viac informáciíMENEJ INFORMÁCIÍ
  Zumtobel nabízí rozsáhlé portfolio svítidel k označení únikových cest. K dispozici je široká nabídka velikostí, pro různé třídy ochrany, odlišné piktogramy, možnosti montáže i  napájení.

  Přes toto množství možností můžete snadno nalézt ten správný produkt pomocí online konfigurátoru na: » http://www.zumtobel.com/onlitewebapp. Pouze maximálně v šesti krocích naleznete ten správný produkt pro vaše řešení.

  Snadný přístup i z mobilních zařízení
  Online konfigurátor lze snadno vyhledat prostřednictvím jakéhokoli standardního webového prohlížeče a je také kompatibilní s mobilními zařízeními, jako jsou smartphony a tablety.

  Konfigurace lze snadno odeslat prostřednictvím e-mailu. Na jedno kliknutí, můžete načíst související dokumenty, fotometrické hodnoty, rozměrové výkresy, výkresy CAD, montážní pokyny a videa, stejně jako certifikáty.

  Konfigurátor automaticky doporučí svítidlo se správným napájením a typem piktogramy pro danou zemi.

  » Zde klikněte pro přístup na ONLITE LOOK web app

 • 06/2012
  Akcie

  Ocenění pro budovu OTAZNÍK

  Stavba Moravskoslezského kraje roku 2011
  Nejvyšší cena soutěže GRAND PRIX a současně Stavba MSK roku 2011

   

  Viac informáciíMENEJ INFORMÁCIÍ
  Historicky šestý ročník prestižní soutěže Stavba Moravskoslezského kraje vyvrcholil vyhlášením výsledků v Divadle Antonína Dvřáka v Ostravě. Porota vybírala z více než třiceti přihlášených staveb. Prestižní ocenění, nejvyšší cenu soutěže – cenu Grand Prix získala pasivní administrativní budova OTAZNÍK společnosti Intoza. Realizace návrhu pana architekta Radima Václavíka, kde je instalováno světelné řešení a řídící sytémem společnosti Zumtobel Lighting, „Je budova, která se vyznačuje nízkými energetickými náklady. Jsou tam využity obnovitelné zdroje.“ říká pan Tomáš Závada, ředitel společnosti Intoza.

  Budova OTAZNÍK dále získala i Hlavní cenu za stavbu v kategorii „Stavba občanské vybavenosti – novostavba“. Pan Martin Lebiedzik, náměstek hejtmana Moravskoslezského kraje říká: „Soutěž Stavba roku vidíme jako možnost ocenit výjimečné stavby na území našeho regionu. Jsou to stavby, které jsou po architektonické stránce řekněme výjimečné.“

  Zumtobel. The Light.
 • 06/2012
  Spoločnosť

  Aplikace „Map of Light“ dostupná v nové verzi

  Od teď je integrován v aplikaci mobilní katalog výrobků
  Bezplatná aplikace fy Zumtobel „Map of Light“ přináší ve své nové verzi 1.5 větší množství referenčních projektů a nové funkce.
  Viac informáciíMENEJ INFORMÁCIÍ
   

  Aplikace fy Zumtobel „Map of Light“ Vám nabízí informace a dojmy k více než tisícovce architektonických projektů a řešení osvětlení po celém světě.

  Vedle nejaktuálnějších produktových novinek společnosti Zumtobel máte prostřednictvím nové verze přístup i k online katalogu a tím k rozsáhlému produktovému portfoliu fy Zumtobel, včetně technických údajů.

  Nejdůležitější funkce aplikace v přehledu:

  Funkce 1: Map of Light
  Map of Light zobrazuje moderní řešení osvětlení a působivé imprese k více než tisícovce realizovaných projektů na celém světě. Díky tomu můžete získat impulzy a nápady pro Váš příští projekt. V nové verzi navíc přibyla vyhledávací funkce, která dovoluje prohledávat projekty.

  Funkce 2: Highlights - Novinky
  Naše projekty jsou realizovány pomocí inovační techniky a moderního designu. Pomocí produktových novinek se můžete neustále a kdekoliv informovat o všech produktových novinkách .

  Funkce 3: Katalog výrobků
  Od teď je v aplikaci integrován i mobilní katalog výrobků. Díky tomu máte přístup k celému portfoliu výrobků, včetně technických údajů.

  Funkce 4: Navázání kontaktu
  Máte dotazy, přání či podněty? Prostřednictvím nové aplikace fy Zumtobel se s námi můžete rychle a snadno spojit.

  Jak & kde?
  Aplikace vy Zumtobel „Map of Light“ je k dostání zdarma v shopu App Store. Aplikace je optimalizována ve verzi 1.5 i pro iPad 3 a díky tomu použitelná na všech přístrojích s operačním systémem iOS od verze 4.0. V našem Newsletteru Vás budeme stále informovat o všech novinkách či dalších funkcích. » Zde se můžete přihlásit k odběru Newsletter.


  » Stáhněte si zdarma aplikaci fy Zumtobel přímo do svého iPhonu.

 • 05/2012
  Akcie

  Studio AM 2000 - 2010

  Architektonická výstava probíhá od 30/05/12 do 17/07/12

  Light Center Zumtobel v Praze prezentuje dajší studio

  Viac informáciíMENEJ INFORMÁCIÍ
  Po pracech soutěže RevitOpen vyplnily prostory Light Center Zumtobel v Praze realizace a projekty architektů Studia AM s.r.o.. Pod vedením pana architekta Košťála architektonická kancelář působí v oblasti investiční výstavby a řeší široké portfolio významných zadání. Návrhy rozšíření stadionu Sparty Praha, nebo novostavba Národní knihovny v Praze na Letné jsou také mezi prezentovanými. Řešení náměstí v Kolíně a Jáchymově zastupují projekty vřejných prostranství. Významnými aktuálními projekty pak jsou administrativní centra Kačerov a Budějovická, která jsou uvedena včetně modelů. Mezi vystavenými projekty jsou také rekonstrukce, průmyslové stavby, rodinná a bytové domy.

  Hlavní činností společnosti je vyhledávání investičních příležitostí, zhodnocení využitelnosti území, zpracování projektové dokumentace včetně inženýringu i zajištění realizace staveb.

  “Studio AM ve svých projektech reaguje na současné architektonické trendy s využitím nových technologií, ale zároveň důsledně dodržuje základní principy kvalitní architektury – spojení funkce, výtvarného řešení, ekonomických parametrů a zejména integrace díla do stávajícího organismu města či krajiny.” říká pan architekt Kiří Košťál.

  Srdečně Vás zveme a těšíme se na Vaši návštěvu výstavy.

  Místo konání výstavy:
  Light Center Zumtobel
  Zumtobel Lighting s.r.o.
  Jankovcova 2
  170 00 Praha 7 - Holešovice

  Otevírací doba výstavy:
  Po – Čt 9,00 – 17,00 hod.
  Pá 9,00 – 15,00 hod.

 • 05/2012
  Akcie

  Environment Product Declaration

  Certifikace EPD pro produkty Zumtobel
  Zumtobel jako první v oboru osvětlení s EPD
  Viac informáciíMENEJ INFORMÁCIÍ
  Zumtobel Group je první společností v oboru osvětlení která získala pro své produkty značek Zumtobel, Thorn a Tridonic certifikaci Environmental Product Declaration (EPD) – Environmentální prohlášení o produktu. Jedná se o posouzení výrobků z hlediska vlivu na životní prostředí, které vychází z mezinárodních standardů na emise CO2, recyklaci nebo skladbu použitých materiálů v produktu, v celé šíři výroby i provozu. Aplikací certifikace EPD Zumtobel zdůrazňuje svůj cíl vyrábět svítidla s maximální užitnou hodnotou a současně s vědomím spoluodpovědnosti za životní prostředí a udržitelný rozvoj.

  Pan Stefan von Terzi, marketingový ředitel značky Zumtobel vysvětluje: “V současném světě který charakterizují změny, musí být světlo flexibilní a přizpůsobivé požadavkům zákazníků. Pro nás to znamená, poskytovat klientům novou kvalitu, světlo, které automaticky a inteligentně reaguje a přizpůsobuje se změnám prostředí a potřeb uživatelů. Navíc tím, že jsme jako první získali cerifikace EPD, hlásíme se ke zodpovědnosti, kterou cítíme k lidem a životnímu prostředí. Kombinace obou zdůrazňuje naše ambice poskytovat zákazníkům optimální kvalitu osvětlení a maximální energetickou účinnost, stejně tak jako zajišťovat odborné poradenství a světelná řešení pro zákazníky na celém světě”.

  Hlavními principy environmentálních prohlášení o produktu v mezinárodním systému EPD jsou objektivita, důvěryhodnost, neutralita, porovnatelnost, otevřenost pro všechny produkty a služby a pro různé zájemce, se zaměřením na dopad na životní prostředí. Dalším přispěním deklarací EPD k výrobkům Zumtobel Group, je jejich pozitivní využití při dnes již hojně žádaných certifikacích šetrných budov, jako jsou systémy LEED, BREEAM, DGNB, či SBToolCZ.

  Jsme hrdí, že naše společnost Zumtobel Lighting s.r.o. svým zákazníkům a partnerům nabízí jistotu zodpovědného přístupu nejen ke kvalitě vlastních produktů, ale i k našemu životnímu prostředí.

  Zumtobel. The Light.
 • 04/2012
  Akcie

  REVIT OPEN 2011

  ŽIVÉ DEPO KOŘENOV
  Vyhlášení výsledků a výstava prací soutěže v Light Center Zumtobel, Praha
  Viac informáciíMENEJ INFORMÁCIÍ
  5. jubilejní ročník týmové soutěže pro studenty (a čerstvé absolventy) architektury a pozemního stavitelství vyvrcholí slavnostním vyhlášením výsledků dne 24.4. od 18ti hodin v Light Center Zumtobel. Tuto anonymní soutěž vyhlašuje Autodesk společně s Kabinetem modelového projektování Fakulty architektury ČVUT (MOLAB). U prací je hodnoceno: architektura návrhu, stavebně-technická kvalita a využití sofware při projektování.

  Letošním tématem bylo vytvoření návrhu příležitostního víceúčelového sálu se servisním příslušenstvím v areálu bývalého depa a bývalé točny na nádraží v Kořenově na rozhranní Jizerských hor a Krkonoš. Bližší informace i k minulým ročníkům soutěže jsou na na http://www.revitopen.com

  Místo konání výstavy: Light Center Zumtobel, Jankovcova 2, Praha 7

  Termín výstavy: 25.4. – 18.5.2012, v pracovní dny od 9,00 do 17,00hod.
 • 04/2012
  Akcie

  ŠETRNÉ BUDOVY 2012

  Mezinárodní konference a expo
  Zumtobel Lighting je jedním z hlavních partnerů konference pořádané CZGBC
  Viac informáciíMENEJ INFORMÁCIÍ
  Konference a expo Šetrné budovy 2012 je největší českou událostí ve svém oboru. V nabitém programu letošní konference se představí více než 80 osobností. Účastníci získají novou perspektivu v pohledu na budovy a stavebnictví a poznají hlavní hnací síly proměny tohoto odvětví.

  Hlavním tématem akce bude energetická efektivita a environmentální šetrnost budov. V programu nebudou chybět panely věnované nové legislativě, která ovlivní výstavbu v blízké budoucnosti. Diskutovat se budou certifikace a měření hodnoty šetrných budov. Na své si přijdou specialisté na stavební materiály, pro které je připraven zvláštní blok. V neposlední řadě se budeme věnovat také kvalitě vnitřního prostředí v budovách a mnoha dalším tématům, která najdete v sekci program.

  Společnost Zumtobel Lighting se konference účastní aktivní prezentací přínosu společnosti k udržitelnosti z hledika výroby a užití systémů osvětlení. Další náplní prezentace budou zkušenosti s projekty a realizací pasivních a nízkoenergetických budov jako je budova Otazník v Ostravě, City Green Court v Praze a IQ v Ostravě.
  Program konference a další informace naleznete na http://konference.setrnebudovy.cz/
 • 04/2012
  Spoločnosť

  Tři ocenění pro Zumtobel

  Systém LED osvětlení Microtools získal cenu Best of Design Plus
  Zumtobel byl třikrát oceněn cenou „Design Plus Awardpowered by Light+Building“ v kategorii vystavovatel.
  Viac informáciíMENEJ INFORMÁCIÍ
  Systém LED osvětlení Microtools nadchl porotu zejména svou minimalistickou řečí tvarů a získal ocenění „Best of Design Plus powered by Light+Building“.Kromě toho byl oceněn i systém LED reflektorů Iyon a kruhové svítidlo Ondaria pro svůj skvělý produktový design kombinovaný s vysoce účinnou technologií světla.

  » Microtools – Systém LED osvětlení
  Systém LED osvětlení Microtools přesvědčí svojí minimalistickou řečí tvarů, vysoce kvalitním zpracováním a vynikající kvalitou světla. LED hlavice svítidla jsou v současnosti těmi nejmenšími dostupnými na trhu. Díky tomu stanoví Microtools nová měřítka vysoce kvalitního designu a kvality světla pro oblast osvětlení obchodů, které drží krok s nejmodernějšími požadavky.

  » Iyon – Série LED reflektorů
  Série reflektorů Iyon pro moderní LED technologie v náročném designu od firmy DeluganMeisslAssociatedArchitects. Plynulé vedení linek propůjčuje reflektoru Iyon eleganci a přitom garantuje nejvyšší funkčnost. Díky jedinečnému systému reflektorových čoček je možné brilantní zvýraznění v různých úhlech vyzařování.

  » Ondaria – opálové kruhové svítidlo
  Design (Stefan Ambrozus) a účinek světla mluví u tohoto kruhového svítidla Ondaria vlastní řečí. Plocha svítidla, lehce vyklenutá dovnitř, kompletuje měkký tvar svítidla. V homogenním nasvícení skrývá Ondaria kontury LED diod nebo konvenčních osvětlovacích prostředků a vytvoří harmonickou atmosféru.
 • 03/2012
  Akcie

  MIPIM Awards

  Main Point Karlin vítězem světové soutěže
  Zumtobel spoludodavatelem světelného řešení
  Viac informáciíMENEJ INFORMÁCIÍ
  Budova Main Point Karlin, jejímž developerem byla společnost PSJ Invest a generálním dodavatelem stavební společnost PSJ, byla vyhlášena nejlepší kancelářskou budovou světa, která byla dokončena v roce 2011! Je to vůbec poprvé v historii, kdy český projekt zvítězil v této prestižní kategorii.

  Cenu MIPIM Awards získala budova mezi více než stovkou projektů ze 47 zemí světa. Main Point Karlin získal již v minulém roce nejvyšší ocenění v rámci prestižní evropské realitní soutěže International Property Awards.

  Společnost Zumtobel Lighting s.r.o. se ve spolupráci se světelným centrem HABARTline významně podílela na návrhu světelného řešení a je spoludodavatelem svítidel.

  Zdroj:
  www.stavebni-forum.cz
  www.bydleni.idnes.cz
 • 03/2012
  Produkty

  Dvojí ocenění

  IYON a TECTON vyznamenány cenou red dot awards: product design
  Viac informáciíMENEJ INFORMÁCIÍ
  30tičlennou odbornou porotu letošního ročníku předávání cen red dot awards přesvědčil systém svítidel LED Iyon i systém světelných pásů Tecton svým excelentním produktovým designem.

  Cena red dot design award je považována za jednu z nejrenomovanějších mezinárodních cen za design a je udělována ve třech kategoriích. Letos se o cenu red dot ucházelo 1 800 výrobců a designéru z 58 zemí s celkem 4 515 výrobky.

  Série LED svítidel IYON
  Série svítidel Iyon je zástupcem nejmodernější LED technologie v náročném designu od společnosti von Delugan Meissl Associated Architects. Toto plynulé vedení linie propůjčuje svítidlu Iyon eleganci a poskytuje přesto nejvyšší funkčnost. Jedinečný systém reflektorových čoček umožňuje precizní  akcentové osvětlení s různými úhly vazařování.

  Světelný pás LED TECTON
  Systém světelného pásu Tecton od firmy Zumtobel přesvědčí svým jednoduchým designem a usnadňuje architektům, plánovačům a elektrikářům plnění různých světelných zadání pouze s jedním kompaktním systémem. Design: Billings Jackson Design.

  Vyznamenané produkty budou vystaveny od 3. do 29. července 2012 v rámci zvláštní výstavy v muzeu red dot design v Essenu.

 • 02/2012
  Akcie

  Radim Václavík JINÉ DOMY

  Atelier ATOS-6 práce z let 2001 / 2011
  Ve dnech 7.3. – 6.4. vystavuje studio ATOS-6 práce v Light Center Praha
  Viac informáciíMENEJ INFORMÁCIÍ
  Výstava prezentuje lońskou realizaci ostravského Otazníku, sídla společnosti INTOZA, navrženého poprvé v České republice jako administrativní budova v energeticky pasivním standardu. Současně nabízí přehled o rozsáhlé tvorbě architektonického ateliéru včetně realizace a projektu rodinných vil, sportovních center, městských parků a urbanistických vizí.

  Výstava hledá odpovědi na otázky:
  Jek udělat dům levný a současně dobrý?
  Musí provozní náklady administrativní stavby odčerpat významný podíl z ceny nájmu?
  Je nutné pořád vymýšlet něco nového,

  Součástí výstavy jsou komentované prohlídky s panem architekem Radimem Václavíkem: 15. a 29. března, 17,00 v místě konání výstavy.

  Těšíme se na setkání s Vámi.

  Doba konání 7. března – 6. dubna 2012

  Otevírací doba:
  Po – Čt 9,00-17,00 hod.
  Pá 9,00-15,00 hod.

  Místo konání:
  Light Center Praha
  Jankovcova 2
  170 00 Praha 7
 • 01/2012
  Akcie

  Green Architecture II

  Zumtobel Group Award 2010 je v Národní technické knihovně
  Ve dnech 3.2. – 28.2. hostí NTK výstavu Green Architecture
  Viac informáciíMENEJ INFORMÁCIÍ
  Druhý ročník výstavního projektu Galerie Jaroslava Fragnera Green Architecture II prezentuje tři výstavy, které spojuje téma udržitelnosti a přírodních materiálů. Form & Energy (Rakouská architektura), Wooden Boxes (moderní dřevěná architektura z Rakouska a Finska) a Zumtobel Group Award 2010.

  Zumtobel Group Award oceňuje udržitelná řešení v architektuře a technice, která mají progresivní přínos pro budoucí kvalitu života.
  Cíle soutěže jsou:
  - Reagovat na aktuální problémy a poukázat na možnosti udržitelné architektury a urbanismu
  - Identifikovat a diskutovat různorodé požadavky a zájmy, týkající se udržitelnosti života v zastavěném prostředí
  - Podporovat současné i budopucí generace architektů a techniků, aby se aktivně zapojili do výzkumu nových udržitelných řešení a jejich realizací

  Společnost Zumtobel, jako jeden z partnerů výstavy Vás srdečně zve k její návštěvě.Doba konání 3. – 28. února 2012

  Místo konání:
  Galerie Národní technické knihovny
  Technická 6
  160 00 Praha 6 - Dejvice

filter

 • Spoločnosť
 • Riešenia osvetlenia
 • Produkty
 • Akcie

Kontakt

Hlavné sídlo:
ZG Lighting Czech Republic s.r.o.
Jankovcova 2
CZ-170 00 Praha 7
Telefon: +420 266 78 22 00
Telefax: +420 266 78 22 01
Email: [email protected]

Slovenská republika:
ZG Lighting Slovakia s.r.o.
Tomášikova 64
831 04  Bratislava
Slovakia
Email: [email protected]
Centrála Rakúsko:
Zumtobel Lighting GmbH
Schweizer Strasse 30
A-6850 Dornbirn
Phone: +43 (5572) 390-0
Email: [email protected]
» http://www.zumtobel.com

ZG Lighting Austria GmbH
Donau-City-Strasse 1
A-1220 Vídeň
Telefon +43 (1) 258 26 01 - 0
Fax: +43 (1) 258 26 01 - 82845
Email: [email protected]

ZEM
SOCIAL MEDIA